Pri IEF

Itala Esperanto Federacio (itale: Federazione Esperantista Italiana) estas la plej granda asocio dediĉita al disvastigo de Esperanto en Italujo.
Ĝi naskiĝis en Florenco la 21-an de marto 1910 kaj registriĝis kiel morala institucio en Italujo laŭ D.P.R. 1720 la 28-an de junio 1956.

IEF membras en UEA kiel landa asocio de Italujo kaj kunordigas la agadon de lokaj esperanto-asocioj en Italujo.

La junulara sekcio de IEF estas la Itala Esperantista Junularo (IEJ), kies celo estas disvastigi Esperanton ĉe junaj italoj. IEF-anoj kiuj aĝas malpli ol 35 jarojn estas aŭtomate membroj de IEJ.

Estraro

La estraro estas la ĉefa organo kiu gvidas la Federacion. En la nuna estraro, aktiva de 2020 ĝis 2023, membras:

Luigi Fraccaroli

Luigi Fraccaroli
prezidanto@esperanto.it

Michela Lipari

Michela Lipari
michela.lipari@esperanto.it

Laura Brazzabeni

Laura Brazzabeni
laura.brazzabeni@esperanto.it

Anna Carrera

Anna Carrera
anna.carrera@esperanto.it

Paola Nigrelli

Paola Nigrelli
paola.nigrelli@esperanto.it

Riccardo Pinori

Riccardo Pinori
riccardo.pinori@esperanto.it

Debora Rossetti

Debora Rossetti
debora.rossetti@esperanto.it

Nacia Konsilantaro

Financaj revizoroj

Eksteraj taskoj

FEI