Pri IEF

Itala Esperanto Federacio (itale: Federazione Esperantista Italiana) estas la plej granda asocio dediĉita al disvastigo de Esperanto en Italujo.
Ĝi naskiĝis en Florenco la 21-an de marto 1910 kaj registriĝis morala institucio en Italujo laŭ D.P.R. 1720 la 28-an junio 1956.

IEF membras en UEA kiel landa asocio de Italujo kaj kunordigas la agadon de lokaj esperanto-asocioj en Italujo.

Junulara sekcio de IEF estas la Itala Esperantista Junularo (IEJ), kies celo estas disvastigi Esperanton ĉe junaj italoj. FEI-anoj kiuj aĝas malpli ol 35 jarojn estas aŭtomate IEJ-ano.

Estraro

La estraro estas organo kiu gvidas la Federacion. En la nuna estraro, aktiva de 2017 ĝis 2020, membras:

Michela Lipari
Prezidanto
michela.lipari@gmail.com

Laura Brazzabeni
Vicprezidanto, komisio pri instruado-lernejoj
laura.brazzabeni@alice.it

Natale Pinori
Administra sekretario
napinori@tin.it

Emanuele Regano
Sekretario pri mastrumado pri membroj kaj kluboj, rilatoj kun IEJ
emanuele.regano@gmail.com

Ugo Tonini
Trezoristo
ugo.tonini@gmail.com

Luigi Fraccaroli
Ĝemelaj urboj, NSiR, revuo
luigi.fraccaroli@esperanto.it

Debora Rossetti
Sociaj retoj, retejoj
debora.rossetti.1611@gmail.com

Consiglio nazionale

Financaj revizoroj

FEI